Aktuális eredményeink

2017-2018-as tanév

Ágoston Katinka, Bera Borostyán és Horváth Dániel (Tóti Titánok csapata) a 120 éve született Tamási Áron tisztalatére szervezett irodalmi vetélkedőn 3. díjat nyert. A díjat adományozta a FarkaslakiTamási Áron Művelődési Egyesület.

Tóth Vanessza Gvendolin (11.b) 2017 októberében Somogy megyét képviselte az Édes anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny Kárpát-medencei döntőjén.

A Diákolimpia döntőjébe jutott sárkányhajósaink az országos 3. helyet szerezték meg. Mentoruk: Lehel László tanár úr. A csapat tagjai: Bóka Bendegúz, Csordás Gergő Ferenc, Czippán Máté, Horváth Ádám, Kardos Dorina, Mórocz Máté, Nagy Barnabás, Országh Attila, Szűcs Máté, Varga Márton, Visnyei Adrien.

A "PénzSztár" verseny megyei fordulóján 1. helyezést ért el az "Aranyhalak" csapat (Harsányi Anna 12.c, Horváth Márton 12.d, Móricz Gergő 12.d, Szécsi Anett 12.b). A regionális fordulóba jutottak. Felkészítő tanáruk: Hosszú Zoltánné

2016-2017-es tanév

matematika

Iván Balázs (12.c) és Radó Albert (12.c) az OKTV második fordulójába jutottak. Tanáruk: Kasztl Rozália

fizika

Iván Balázs (11.c) 10. helyezést ért el az OKTV országos döntőjében.
Tanára: Kiss Sándor

A Dürer Fizika Verseny országos döntőjében az Iván Balázs (12.c), Radó Albert (12.c) és Harmath Klaudia (11.d) alkotta HKIEBRA nevű csapat 9 helyezést ért el.

Tanáraik: Kiss Sándor és Kovács Balázs

informatika

Nemes Tihamér informatika verseny alkalmazói kategóriájában Takács Kristóf (10.C) továbbjutott a második fordulóba.

Tanára: Kiss Sándor

Tóth Hanna (12.c) és Mucza András (12.c) az OKTV második fordulójába jutottak.

Tanáruk: Kasztl Rozália

testnevelés

Kézilabda diákolimpia országos döntőjében a leány csapat 3. helyezést, a fiú csapat 5. helyezést ért el.

Tenisz diákolimpiai bajnokok Péterfai Marcell 11.a és Kiss Balázs Rafael 9.b.

Sárkányhajó kategória siófoki versenyén az MKG csapata első helyezést ért el.

Magyarország jó tanulója, jó sportolója lett: Horváth Klaudia 11.a, Pintér Rebeka 11.a, Szerdahelyi Szonja 11.a és Kuti Bettina 12.c.

magyar nyelv és irodalom

A "Szép Magyar Beszéd" verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. Komáromi Rebeka (11.d)

2. Tóth Csenge (10.b)

3. Ágh Richárd (9.c)

Komáromi Rebeka (11.d) a Kazinczyról elnevezett "Szép magyar beszéd" verseny megyei fordulőján 4. helyezést ért el.

Tanárai: Virág-Halvax Eszter, Mátrainé Janity Zita

"Édes Anyanyelvünk" verseny megyei fordulója:

Fekete Noel (11.c) 2. helyezést ért el, az országos döntőbe jutott.

Tanára: Kereskai Zita

Tóth Vanessza Gvendolin (10.b) 3. helyezést ért el.

Tanára: Virág-Halvax Eszter

angol nyelv

Harsányi Anna (11.c) az OKTV második fordulójába jutott.

Tanára: Pusztai Ágnes

közgazdaságtan

Tóth Hanna (12.c) az ELTE Társadalomtudományi Karának Közgazdaságtudományi Tanszéke által szervezett "Legyél te is közgazdász!" versenyén az országos döntőben 7. helyezést ért el.

Tanára: Hosszú Zoltánné

történelem

A Ránki György történelemverseny megyei fordulójában Tóth Szeréna (11.a) 3. , Hideg Ádám (11.a) 4. helyezést ért el.

Tanáruk: Babina Edit


2015-2016-os tanév

magyar nyelv és irodalom

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny iskolai fordulóján:

1. Perusza Eszter 10.a

2. Radó Albert 11.c

3. Kardos Dorina 9.b

"Szép magyar beszéd" verseny iskolai fordulójában:

1. Bárány Dóra 11.b

2. Komáromi Rebeka 10.d

3. Tóth Csenge 9.b

történelem

Ránki György regionális történelemverseny regionális döntőjében 2. helyezett Tóth Szeréna10.b (tanárai: Babina Edit és Pál János),

Ránki György regionális történelemverseny megyei döntőjében 4. helyezett Harmath Klaudia 10.d (tanára: Szekeres Attila).

matematika

Kovács Szabolcs (12.c) az OKTV második fordulójába jutott. Tanára: Németh László

Iván Balázs (11.c) a PÁZMÁNY BÖLCS-ÉSZ Országos Tanulmányi Versenyen a 6. helyen végzett. Tanára: Kasztl Rozália

Radó Albert a megyei matematika versenyen továbbjutott, a Négy megye versenyén a Somogy megyei csapat tagjaként vesz részt.
Tanára: Kasztl Rozália

fizika

A "Fény a Táncsicsban" elnevezésű tudományos vetélkedőn az Iván Balázs (11.c), Szalay Szabolcs (12.c) és Iván Evódia (12.d) alkotta csapat az 1. helyen végzett. Tanáruk: Kozák Attila

Iván Balázs (11.c) az OKTV országos döntőjében 19. helyezést ért el.
Tanárai: Németh László és Kiss Sándor

biológia

Kitaibel Pál Biológiai és Környezetvédelmi tanulmányi verseny megyei döntőjének 10. évfolyamának eredményei:

2. Erdélyi Réka 10.c

3. Mónos Gréta 10.c

4. Mórocz Máté 10.c

7. Kisegyházi Anna 10.c

8. Visnyei Adrienn 10.c

Tanáruk: Fejes Anikó.

kémia

Balázs Brúnó Bánk (11.c) az Oláh György kémiaverseny országos döntőjében 10. helyezést ért el. Tanára: Feketéné Györe Szilvia

testnevelés

Diákolimpiai eredmények:

Megyei mezei futóbajnokság:

egyéni:

2. Szerdahelyi Szonja

3. Kutasi Kamilla

4. Simon Szimonetta

6. Pintér Rebeka

15. Visnyei Adrienn

csapat:

2. Szerdahelyi Szonja Simon Szimonetta, Pintér Rebeka, Visnyei Adrienn

A leány kézilabdacsapat az országos döntőben az ötödik helyen végzett. A csapat tagjai: Kelemen Anett, Galambos Eszter, Schmall Lídia, Schmall Petra, Vámos Petra, Simon Armilla, Kovács Noémi, Tóth Dóra, Kovács Kamilla, Fehér Tímea, Kuti Bettina, Pásztor Noémi, Hamuth Lili és Hornyák Bernadett.

A fiú kézilabdacsapat a megyei fordulóban a 3. helyen végzett. A csapat tagjai: Anderlik Csaba, Kovács Márk, Dely Marcall, Alföldi Balázs, Ács Gergő, Szabó Pál, Mikita Bence, Kukovics Gyula, Bor Márk, Hiczfelder Attila, Virág Márk, Schmall Péter és Tóth Márk.

A karate országos döntőben Szekér Bálint 1., Susocki Richárd 3. helyezést ért el.

Az erőemelő országos döntőben Gyenis Roland 1. helyen végzett.

Az országúti kerékpár országos döntőben Visnyei Adrienn az 1., Kutasi Kamilla a 6. helyen végzett.

A tenisz országos döntőben Balog Liliána, Finta Réka, Barczi Barnabás és Péterfai Marcell egyaránt az 5-8. helyen végzett.

A fiú teremlabdarúgó csapat a megyei elődöntőben 3. helyen végzett.

A leány floorball csapat az elődöntőben 1. helyezett lett. A csapat tagjai: Angyal Orsolya, Horváth Klaudia, Kötél Dorottya, Pintér Rebeka, Szerdahelyi Szonja és Tóth Dorottya.

A fiú floorball csapat az országos döntőben 5. helyen végzett. A csapat tagjai: Fekete Noel, Winkler Dominik, Schmall Péter, Farkas Richárd, Varga-Szabó Kristóf és Hatziharalambas Mihail Alexandros.

A leány floorball csapat az országos döntőben a 2. helyen végzett. A csapat tagjai: Angyal Orsolya, Kötél Dorina, Pintér Rebeka, Horváth Klaudia.


2014-2015-ös tanév

magyar nyelv és irodalom

„Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulóján

1. Bárány Dóra 10.b

2. Komáromi Rebeka 9.d

3. Horváth Dalma 11.b

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny iskolai fordulóján:

1. Szalay Eszter 12.c

2. Málik Vanda 10.c

3. Harmath Klaudia 9.d

matematika

Megyei matematika verseny:

5. hely Kovács Szabolcs 10.c

6. hely Szalay Szabolcs 11.c Tanáruk: Németh László

Kenguru matematika verseny megyei eredményei:

4. helyKovács Szabolcs 10.c

6. hely Szalay Szabolcs 10.c

9. hely Városi Imre 10.c

13. hely Szendrődy Csobán 11.c Tanáruk: Németh László

11. hely Klung Dorina 9.c Tanára: Kasztl Rozália

Dürer matematika verseny első fordulójában országos 37. helyezést szerzett a Radó Albert 10.c, Tóth Hanna 10.c és Nagy Barnabás 9.c alkotta csapat. Tanáraik: Kasztl Rozália és Göncz Attila

Arany Dániel matematika verseny második fordulóba jutottak Iván Balázs 10.c, Radó Albert 10.c, Tóth Hanna 10.c és Göncz Mihály 10.c. Tanáruk: Kasztl Rozália

Bolyai országos matematika csapatversenyen a 9. évfolyam kategóriában 60. helyen végzett a Kockák csapat (Fekete Noel 9.c, Horváth Ádám 9.c, Nagy Barnabás 9.c és Szabó Donát 9.c Tanáruk: Göncz Attila), a 10. évfolyam kategóriában 41. helyen végzett a Kezdő csoport csapat (Iván Balázs 10.c, Németh Dorina 10.c, Radó Albert 10.c és Tóth Hanna 10.c Tanáruk: Kasztl Rozália).

Megyei matematika versenyen 3. helyen végzett Iván Balázs 10.c és 7. helyezett lett Radó Albert 10.c. Tanáruk: Kasztl Rozália

fizika

Mikola Sándor Országos Fizika Tehetségkutató Versenyen 4. helyezést ért el Iván Balázs 9.c. Tanárai: Németh László és Kozák Attila

KöMaL feladatmegoldó versenyen fizikából országos második helyet szerzett Iván Balázs 9.c. Tanára: Németh László

Öveges Laborok Országos Fizika Csapatversenyen első helyezést értek el: Frantal Ádám 12.c, Szalay Szabolcs 11.c és Iván Balázs 10.c. Tanáruk: Németh László és Horváth István.

biológia

Az OKTV országos döntőjében biológiából Szalay Eszter (12.c) második helyezett lett. Tanára: Fejes Anikó.

Fodor József Biológiaverseny országos fordulóján Szalay Eszter 12.c második helyezett, Gréczi Bence 10.c 16. helyezett lett.  Tanáruk: Fejes Anikó.

Biológia Laboros Csapatversenyen (Sárváron) 3. helyezést és különdíjat értek el: Balázs Brúnó 10.c, Takács Tamás 10.c és Szalay Eszter 12.c. Tanáruk: Fejes Anikó.

kémia

Oláh György Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjébe jutottak: Balázs Brúnó 10.c és Borsodi Levente 10.c osztályos tanulók. Tanáruk: Feketéné Györe Szilvia.

rajz és vizuális kultúra

Az OKTV országos döntőjében rajz és vizuális kulúra tantárgyból Tuli Benjámin (11.b) 17. helyezést ért el. Tanára: Lengyel Zsüliett.

egyéb

FRESHHH JUNIOR MOL természettudányos országos versenyen negyedik helyen végeztek és különdíjban részesültek: Szalay Eszter 12.c, Szalay Szabolcs 11.c és Iván Balázs 10.c. Tanáraik: Fejes Anikó, Feketéné Györe Szilvia, Zentai Ildikó, Németh László, Kozák Attila és Horváth István.

Sporteredmények a 2114/2015-ös tanévben

Duatlon

Visnyei Adrienn: megyei 1. és országos 11. helyezés (3. kategória)

Szerdahelyi Szonja: megyei 2. és országos 4. helyezés

Pintér Rebeka: megyei 3. és országos 20. helyezés

Simon Szimonetta: megyei 2. és országos 12. helyezés

Kutasy Kamilla: megyei 4. és országos 11. helyezés

Bujdosó Ferenc: megyei 1. helyezés

Szabadkai Miklós: megyei 3. és országos 20. helyezés

Hosszú távú úszás:

Csötönyi Orsolya: 2. hely 10 kilométeres távon

Szalay Szabolcs: 3. hely 10 kilométeres távon

Unihoki floorball

Diákolimpiai elődöntő: 1. helyezés

Országos döntő: 2. helyezés

A csapat tagjai: Pintér Rebeka, Szerdahelyi Szonja, Kötél Dorottya, Tóth Dorottya, Horváth Klaudia

24 órás úszóverseny váltóban

Szalay Szabolcs, Csötönyi Orsolya: 1. helyezés

Megyei mezei futóbajnokság

Bujdosó Ferenc: megyei 1. helyezés

Szabadkai Miklós: megyei 2. és országos 25. helyezés

Szerdahelyi Szonja: megyei 2. és országos 11. hely

Pintér Rebeka: megyei 3. és országos 32. helyezés

Simon Szimonetta: megyei 4. és országos 22. helyezés

Kutasy Kamilla: megyei 5. és országos 44. helyezés

Visnyei Adrienn: megyei 12. és országos 55. helyezés

A lánycsapat megyei 1. és országos 3. helyezést ért el.

Megyei atlétikai pályabajnokság

Varga Máté: súlylökés 3. helyezés

Szerdahelyi Szonja: 1500 m-es futás 2. és 3000 m-es futás: 2. helyezés

Pintér Rebeka: 1500 m-es futás 3. és 3000 m-es futás: 3. helyezés

Simon Szimonetta: 1500 m-es futás 4. és 3000 m-es futás: 4. helyezés

Kutasy Kamilla: 1500 m-es futás 5. és 3000 m-es futás: 5. helyezés

Bujdosó Ferenc: 1500 m-es futás: 1. helyezés

Szűcs Kristóf: távolugrás: 4. helyezés

Keszthelyi Kilométerek Nemzetközi Félmaraton

21 km, 18 év alattiak: Lehel Blanka: 1. hely

Félmaraton váltó: Orbán –Teveli Tekla és Bors Éva, az MKG tanárai: 11. helyezés

Kerékpár diákolimpiai döntő

Visnyei Adrienn: országúti időfutam: 2. helyezés, országúti mezőnyverseny: 3. helyezés, összetett: 2. helyezés

Tenisz

3. korcsoport fiú országos döntőbe jutott: Szalay Szabolcs és Péterfai Marcell

Kézilabda

Diákolimpia megyei döntő leánycsapat. 4. helyezés

A csapat tagjai: Kelemen Anett, Göncz Emma, Tóth Leona, Schmal Petra, Schmal Lídia, Molnár Adrienn, Kerékjártó Rita, Sipos Réka, Hamuth Lili, Hornyák Bernadett, Kuti Bettina, Fehér Tímea, Kovács Kamilla

2013-2014-es tanév

Iván Balázs 9.c osztályos tanuló a 2013/2014-es tanév KÖMAL fizika  pontversenyén országos második helyezést ért el. Tanárai: Horváth István és Kovács Balázs.

Megyei matematika versenyen 5. helyezést ért el Iván Balázs 9.c. Tanára: Kasztl Rozália

Az OKTV 2. fordulójába jutottak:

Történelemből Bek Gergő 12.d.Tanára: Szekeres Attila.

Biológiából Szalay Eszter 11.c, Kispéter Enikő 12.c és Hegyi Virág Debóra 12.c. Tanáruk: Fejes Anikó.

Kémiából Hegyi Virág Debóra 12.c. Tanára: Feketéné Györe Szilvia.

Matematikából Gergye Árpád 12.c. Tanára: Göncz Attila.

A Mikola Sándor országos Tehetségkutató Fizikaversenyen:

a második fordulóba jutott Szalay Szabolcs 10.c, tanára: Kozák Attila;

az országos döntőben 14. helyezést ért el Iván Balázs 9.c, tanára: Horváth István.

A "Gondolkodj ökosan" országos természettudományi versenyen

1. helyezett Szalay Eszter 11.c;

2. helyezett Sinka Boglárka 11.c;

4. helyezett Kanik Edina 11.c.

Tanáraik: Fejes Anikó és Feketéné Györe Szilvia.

Az OKTV-n művészettörténetből országos 13. helyezett lett Vajda Emília 12.b.

Tanára: Lengyel Zsüliett.

A Fodor József országos biológiai versenyen korosztályában 1. helyezést ért el Szalay Eszter 11.c.

Tanára: Fejes Anikó

Helikoni eredmények:

Arany minősítés és fődíj: Stamler Júlia és a 12.b osztály filmje.

Arany minősítés: MKG Jazz Band.

Arany minősítés: Proity Zsombor 10.c, zongora.

Ezüst minősítés: Proity Luca 11.a, versmondás.

Ezüst minősítés: fuvola trió (Proity Luca 11.a, Tóth Leona 11.a, Tóth Szeréna 9.ny)

Bronz minősítés: Vajda Emília 12.b, képzőművészet.

Bronz minősítés: A diákszinpad előadása (betanította Halvax Eszter és Szekeres Attila).

Sporteredmények

A diákolimpián:

- a leány labdarúgócsapat megyei második, országos 20. helyezés.

- a leány kézilabdacsapat megyei 6. helyezés.

- Hankó Gréta teniszben 2. és 3. helyezések.

- Dumity Ádám teniszben 3. helyezés.

- Rádics Benjamin teniszben 3. helyezés.

- Gergye Árpád erőemelésben 6. helyezés.

- Molnár Enikő triatlonban 3., duatlonban 6. és atlétikában 13. helyezés.

- Barczi Barna teniszben 8. helyezés.

- Szabadkai Miklós duatlonban 16. helyezés.

- Péterfai Marcell teniszben 8. helyezés.

- Papp Zsombor erőemelésben 7. helyezés.

- Kutasy Kamilla mezei futásban 3. helyezés.

- Papp Barnabás karatéban 3. helyezés.

- Bujdosó Mátyás vitorlázásban 1. helyezés.

- Haszon Kamilla sakkban 6. helyezés.

- Tirászi Tamara teniszben 1. helyezés.

- Szalay Szabolcs hosszútávú úszásban 1. helyezés.

- Csanádi Stella ritmikus sportgimnasztikában 2. helyezés.

- Bujdosó Ferenc mezei futásban 18. helyezés.

2012-2013-as tanév

Tanulmányi versenyek

A Kömal B szintű feladatmegoldó versenyén országos 19. helyezést ért el, és a 2. legjobb Somogy megyei versenyző lett Németh Noémi 12. c osztályos tanuló. Tanára Bödör Márta.

Az OKTV 2. fordulójába jutottak:

Biológiából: Horváth Máté 12.a és Hegyi Virág Debóra 11.c osztályos tanulók. Tanáruk: Fejes Anikó.

Matematikából: Gergye Árpád 11.c osztályos tanuló. Tanárai: Bödör Márta és Göncz Attila. Németh Noémi 12.c osztályos tanuló. Tanára: Bödör Márta.

Fizikából: Gergye Árpád 11.c osztályos tanuló. Tanára: Németh László.

Rajz és vizuális kultúrából: Vajda Emília 11.b osztályos tanuló. Tanára: Lengyel Zsüliett.

Az OKTV döntőjébe jutott:

biológiából Horváth Máté 12.a osztályos tanuló. Tanára: Fejes Anikó.

Kitaibel Pál biológia és környezetismereti verseny:

Szalay Eszter 10.c osztályos tanuló országos 4. helyezett lett. Tanára: Fejes Anikó.

A regionális matematikaverseny továbbjutói:

Németh Noémi és Iván Jonatán 12.c osztályos tanulók. Tanáruk: Bödör Márta.

Gergye Árpád 11.c osztályos tanuló. Tanárai: Bödör Márta és Göncz Attila.

Frantal Ádám és Krezinger Máté 10.c osztályos tanulók. Tanáruk: Németh László.

Papp Zsombor és Szalay Szabolcs 9.c osztályos tanulók. Tanáruk: Németh László.

Németh Noémi 12.c osztályos tanuló a somogyi válogatott és az 1. helyezett Somogy megyei csapat tagja volt.

Ránki György regionális történelemverseny:

Bek Gergő 11.d osztályos tanuló megyei 1. helyezést ért el. Tanára: Szekeres Attila.

Megyei eredmények

Szép magyar beszéd versenyen 3. helyezést ért el Szendrődy Iringó 12.a osztályos tanuló. Tanára: Halvax Eszter.

Édes anyanyelvünk vetélkedőn 3. helyezést ért el Koszics Fanni 11.a osztályos tanuló. Tanára: Mátrainé Janity Zita.

Sporteredmények:

A floorball leánycsapatunk V. korcsoportban az országos elődöntőn 2. helyezést ért el.

Tájékozódási korcsolyabajnokságon tanulóink 5. helyezést értek el. Szervező: Lehel László.

A diákolimpia döntőjébe jutottak:

Atlétika versenyszámban Bujdosó Ferenc 10.b és Molnár Enikő 11.c osztályos tanulók.

Mezei futásban Bujdosó Ferenc 10.b és Molnár Enikő 11.c osztályos tanulók.

Tájékozódási futásban Schmal Petra 9.c osztályos tanuló.

Sakk versenyszámban Haszon Kamilla 9.b osztályos tanuló.

Teniszben a fiú és a leány csapat 3. helyezést ért el.
2011-2012-es tanév
A Somogy megyei középiskolák számára kiírt Aludj máskor! elnevezésű 24 órás versenyen a Mátyás Király Gimnázium csapata első helyezést ért el.
Helikoni Ünnepségek 2012
Középiskolások művészeti versenye Keszthelyen. A kétévente megrendezésre kerülő Helikoni Ünnepségek egyedülálló kulturális eseménye a Dunántúlnak, hazánknak, de tán Európának is. Iskolánk díákjainak eredményei:
Arany minősítés és különdíj: fuvola trió (Proity Luca, Tóth Leona és Szendrődy Iringó).
Ezüst minősítés: Schrancz Álmos (ének), Vajda Emília és Kasztl Kinga (zongora), Huber Éva (népdal).
Bronz minősítés: Takács Márk (képzőművészet), Diákszínpad.
Földrajz
Máté Bence (10.c)
A "Természet világa" pályázatán "Bacsák György a jégkorszak tudósa, Fonyód polihisztora" című pályaművével országos harmadik helyezést ért el.
Tanára: Zentai Ildikó
Informatika
Kovács Mihály (10.c)
A Nemes Tihamér Informatikaverseny megyei fordulójába jutott.
Tanára: Kasztl Rozália
Ölbei Árpád (10.c)
A Nemes Tihamér Informatikaverseny megyei fordulójába jutott.
Tanára: Kasztl Rozália
Kémia
Máté Bence (10.c)
Az Irinyi János Kémiaversenyen megyei fordulóba jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Hegyi Virág Debóra (10.c)
Az Irinyi János Kémiaverseny megyei fordulójába jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Szabó Edina Debóra(10.c)
Az Irinyi János Kémiaverseny megyei fordulójába jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Magyar nyelv és irodalom
Tóth Borbála 12.b
A "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei fordulóján második helyezett lett, és bejutott az országos döntőbe.
Tanára: Halvax Eszter
Szendrődy Iringó 11.a
A "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei fordulóján hatodik helyezett lett.
Tanára: Halvax Eszter
Matematika
Németh Noémi (11.c)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Bödör Márta
Történelem
Bek Gergő Krisztián (10.d)
A Ránki György regionális történelemverseny döntőjében negyedik helyezést ért el.
Tanára: Szekeres Attila
2010-2011-es tanév
Hegyi Virág Debóra (9.c), Járfás Fanni (9.c), Kispéter Enikő (9.c), Máté Bence (9.c)
"Van benne vitamin" elnevezésű természettudományos versenyen a csapat országos 9. helyezést ért el.
Tanáruk: Gőzse Attila
Biológia
Horváth Enikő (12.c),
A Fodor József Regionális Biológia Versenyen a döntőben hatodik helyezést ért el.
Tanára: Fejes Anikó
Böröcz Attila (12.c),
A Fodor József Regionális Biológia Versenyen döntőbe jutott.
Tanára: Fejes Anikó
Szabó Gergely (12.c)
A Fodor József Regionális Biológia Versenyen a döntőben tizenkettedik helyezést ért el.
Tanára: Fejes Anikó
Földrajz
Szabados Ágnes (12.a)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Zentai Ildikó
Kémia
Horváth Enikő (12.c)
Az OKTV országos döntőben 17. helyezést ért el.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Sinka Dorina (12.c)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Kispéter Enikő (9.c)
Az Irinyi János Kémiaversenyen megyei fordulóba jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Hegyi Virág Debóra (9.c)
Az Irinyi János Kémiaverseny országos döntőjében 10. helyezést ért el.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Szabó Edina Debóra(9.c)
Az Irinyi János Kémiaverseny országos döntőjében 17. helyezést ért el.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Magyar irodalom
Stamler Ábel (12.b)
Az OKTV országos döntőben 19. helyezést ért el.
Tanárai: Kereskai Zita, Halvax Eszter
Tóth Borbála (11.b)
Kazinczy versenyen megyei első helyezést ért el és országos döntőbe jutott.
Tanára: Halvax Eszter
Tárnoki Dóra (12.d)
Kazinczy versenyen megyei negyedik helyezést ért el.
Tanára: Halvax Eszter
Matematika
Németh Noémi (10.c)
Megyei matematika versenyen ötödik helyezést ért el.
Tanára: Bödör Márta
Pintér Rozita (10.a), Szendrődi Iringó (10.a), Szendrődi Szecső (10.a)
Tabi Regionális Matematika Versenyen csapatban negyedik helyezést értek el.
Tanáruk: Kovács Balázs
Történelem
Szabados Ágnes (12.a)
Az OKTV-n második fordulóba jutott.
Tanárai: Szekeres Attila, Babina Edit
Papp Gergő (12.b), Stamler Ábel (12.b), Varga Dániel (12.b)
Cultura Nostra történelem vetélkedőn a középdöntőbe jutottak.
Tanáruk: Babina Edit
Sport
Galambos Hédi (9.b)
Korosztályos asztalitenisz megyei bajnok.
Haszon Dávid (11.b)
Korosztályos megyei sakkbajnok.
2009-2010-es tanév
Biológia
Szabó Gergely (11.c)
A Fodor József biológiaversenyen 14. helyezést ért el.
Tanára: Fejes Anikó
Böröcz Attila (11.c)
A Fodor József biológiaversenyen 15. helyezést ért el.
Tanára: Fejes Anikó
Kelemen Judit (12.c)
A Georgikon Tanulmányi Verseny országos döntőjében 8. helyezést ért el.
Tanára: Fejes Anikó
Fekete Ádám (11.c)
A Georgikon Tanulmányi Verseny országos döntőjében 15. helyezést ért el.
A Fodor József biológiaversenyen a döntőbe jutott.
Tanára: Fejes Anikó
Ének-zene
Kasztl Kinga (9.e), Koszics Fanni (9.e), Molnár Enikő (9.e), Tulezi Milla (9.e), Vajda Emília (9.e), Sinka Dániel (9.c)
A Hungaroton által rendezett zeneirodalmi versenyen zeneirodalmi csoportban első helyezést értek el és arany minősítést kaptak.
Szabó Eszter (12.b)
A Helikonon könnyűzenei éneklés kategóriában ezüst minősítést szerzett.
Tanára: Varga Zsuzsanna
Kasztl Kinga (9.e) és Vajda Emília (9.e)
A Helikonon négykezes zongorajátékuk bronz minősítést kapott.
Schranc Álmos (9.c)
A Helikonon hangszerszóló kategóriában harsonajátékával bronz minősítést szerzett.
Tanára: Varga Zsuzsanna
Lábas Viktória (12.b)
A Helikonon népdaléneklés kategóriában különdíjat kapott.
Tanára: Varga Zsuzsanna
Földrajz
Szabados Ágnes (11.a)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Zentai Ildikó
Frantal Gábor (11.b)
Az OKTV-n az országos döntőben 9. helyezést ért el.
Tanára: Zentai Ildikó
Irodalom
Stamler Ábel (11.b)
A Radnóti Miklós emlékére kiírt esszéíró versenyen második helyezést ért el.
Tanára: Kereskai Zita
Kémia
Horváth Enikő (11.c)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Feketéné Györe Szilvia
Magyar nyelv
Gyurka Nikolett (10.b)
Az Implom Helyesírási Verseny megyei fordulójában 5. helyezést ért el.
Tanára: Halvax Eszter
Kovács Evelyn (10.a)
Az Implom Helyesírási Verseny megyei fordulójában 8. helyezést ért el.
Tanára: Mercz Klára
Tóth Borbála (10.b)
A Kazinczy-verseny megyei döntőjében 5. helyezést ért el.
Az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntőjében negyedik helyezést ért el.
Tanára: Halvax Eszter
Szabó Gergely (12.c)
A Kazinczy-verseny megyei döntőjében 1. helyezést ért el, és ezzel az országos döntőbe jutott.
Tanára: Halvax Eszter
Schenk Natália (11.a)
Az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntőjében ötödik helyezést ért el.
Tanára: Kereskai Zita
Matematika
Kreka Ramon (11.c)
A Somogy megyei matematika versenyen hatodik helyezést ért el, és ezzel tagja lett a megyei csapatnak a regionális fordulóban, ahol egyéniben negyedik helyezést ért el, csapatban első lett.
Tanára: Németh László
Németh Noémi (9.c)
Az Arany Dániel Matematika Versenyen a második fordulóba jutott.
A Kenguru matematika verseny megyei fordulóján 3. helyezést ért el, az országos listán a 34. helyen áll.
Tanára: Bödör Márta
Walther Thomas (10.c)
Az Arany Dániel Matematika Versenyen a második fordulóba jutott.
Tanára: Németh László
Iván Jonatán (9.c)
A Rubik-kocka versenyen magyar örökranglistás 62. eredményt ért el.
Mozgókép és médiaismeret
Bózsing György (12.c)
A Helikonon média és film kategóriában bronz minősítést szerzett.
Tanára: Lengyel Zsüliett
Rajz és vizuális kultúra
Szabó Eszter (12.b)
Az OKTV-n második fordulóba jutott.
Tanára: Lengyel Zsüliett
Weisz Bianka (12.d)
Az OKTV országos döntőjében 28. helyezett lett.
Tanára: Lengyel Zsüliett
Szilák Andrea (11.a)
A Helikonon képzőművészet kategóriában ezüst minősítést szerzett.
Tanára: Lengyel Zsüliett
Gyanis Klaudia (11.d)
Az Év Ifjú Digitális Festője 2010 címet nyerte el India szentélye című alkotásával.
Tanára: Lengyel Zsüliett
Testnevelés
Mikulcza Mátyás (9.c)
Asztaliteniszben a Somogy Megyei Diákolimpia megyei bajnoka lett.
A lány focicsapat utánpótlás teremlabdarúgó kupán első helyezést ért el, a országos Diákolimpia döntőjében 15. helyezést értek el.
Tagjai: Átó Petra (11.c), Balogh Júlia (11.b), Bende Klaudia (9.e), Benes Noémi (12.a), Horváth Enikő (11.c), Király Julietta (12.c), Kovács Vivien (11.b), Lóth Viktória (11.c), Mátis Veronika (9.c), Mátyás Noémi (11.b), Ország Ramóna (9.b), Papp Adrienn (12.d), Pflantzer Anita (9.a), Posza Barbara (9.a), Szabados Ágnes (11.a), Szamosi Éva (11.c), Török Henrietta Kinga (9.e)
Tanáruk Lehel László
Karmacsi Fanni (10.a)
Karate országos bajnokságon első helyezést ért el.
Átó Petra (11.c), Vanya Nikoletta (11.b)
Tenisz diákolimpia országos döntőjében párosban első helyezést értek el.
Hankó Gréta (9.e), Szabó Kitti (11.a)
Tenisz diákolimpia országos döntőjében párosban második helyezést értek el.
Tulezi Milla (9.e)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében bajnok lett.
Török Henrietta Kinga (9.e)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 7. helyezett lett.
Paldesz Dorina (9.b)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 5. helyezett lett.
Halász Mátyás (10.c)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 3. helyezett lett.
Nyakas Zoltán (10.c)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 11. helyezett lett.
Balázs Barnabás (11.c)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében . helyezett lett.
Bognár Bence (9.a)
Boxban a Diákolimpia országos döntőjében 7. helyezett lett.
Haszon Dávid (10.b)
Országos sakk bajnokságban 7. helyezést ért el.
Bájhóber Anita (10.b)
Országos diákolimpián 200 m síkfutásban 16. helyezést ért el.
Megyei bajnok lett 100 m, 200 m és 400 m síkfutásban.
Molnár Donát (10.c)
Országos diákolimpián 1500 m síkfutásban 12. helyezést ért el.
Molnár Enikő (9.e)
3000 m síkfutás megyei döntőjében 4. helyen végzett.
Molnár Ákos (12.c)
3000 m síkfutásban országos bajnokságban 4. lett, és Ép testben ép lélek díjban részesült.
A fiú labdarúgócsapat nagypályás futballban megyei elődöntőn harmadik helyezést értek el, teremlabdarúgásban területi döntőbe jutottak.
Történelem
Szabados Ágnes (11.a)
A Pécsi Tudományegyetem által hirdetett Jogtörténeti és művelődéstörténeti országos vetélkedő döntőjében harmadik helyezett lett.
Tanára: Szekeres Attila
Stamler Ábel (11.b)
A Pécsi Tudományegyetem által hirdetett Jogtörténeti és művelődéstörténeti országos vetélkedő döntőjében ötödik helyezett lett.
Tanára: Szekeres Attila
A Ránki György történelemverseny megyei fordulóján negyedik helyezést ért el.
Tanára: Gőzse Attila
Hocza Katalin (11.b)
A Ránki György történelemverseny megyei fordulóján első helyezést ért el, és ezzel a döntőbe jutott.
Tanára: Gőzse Attila
Zsinkai Leó (11.b)
A Ránki György történelemverseny megyei fordulóján ötödik helyezést ért el.
Tanára: Gőzse Attila
Haszon Dávid (10.b), Schváb István (10.b), Bukovics Babett (10.b)
Az ókortörténeti versenyen csapatban az országos döntőn 16. helyezést értek el.
Tanáruk: Szekeres Attila
Mándli Marinetta (12.c), Kelemen Judit (12.c), Papp Gergő (11.b), Zsinkai Leó (11.b)
A Széchenyi versenyen csapatban a regionális döntőben 5. helyezést értek el.
Tanáruk: Gőzse Attila
2008-2009-es tanév
Biológia
Gáspár Eszter (12.b)
Az OKTV-n a második fordulóba jutott.
Tanára: Fejes Anikó
Ének-zene
Lábas Viktória (11.b)
A Dunakanyar Népművészeti Versenyen arany minősítést kapott népdal kategóriában.
Regionális népdaléneklési és népzenei versenyen arany minősítést kapott.
Buzsáki Angelika (10.a)
Regionális népdaléneklési és népzenei versenyen arany minősítést kapott.
Tanáruk: Varga Zsuzsanna
Fizika
Iván Dávid (12.c)
Az OKTV-n országos döntőben 20. helyezést ért el.
A KÖMAL feladatmegoldó versenyen országos 2. helyezést ért el.
A 2008. évi Eötvös fizika versenyen dicséretet kapott (6-10. helyezés).
Tanárai: Németh László, Szabados Béláné
Földrajz
Németh Viktor (11.a)
Az OKTV-n az országos döntőben 24. helyezést ért el.
Tanára: Zentai Ildikó
Informatika
Hocza József (12.c) és Király Ákos (12.c)
Az OKTV-n a második fordulóba jutottak.
Tanáruk: Kasztl Rozália
Balázs Barnabás (10.c)
A Nemes Tihamér Informatika Verseny megyei fordulóján második helyezést ért el és az országos döntőben a 68. helyen végzett.
Tanára: Kasztl Rozália
Kackstädter Péter (10.c)
A Nemes Tihamér Informatika Verseny megyei fordulóján negyedik helyezést ért el és az országos döntőben a 24. helyen végzett.
Tanára: Kasztl Rozália
Király Ákos (12.c)
A Számítástechnikai Országos Alkalmazási Tanulmányi Verseny megyei fordulóján tizedik helyezést ért el.
Tanára: Kasztl Rozália
Kémia
Málik Péter (9.c) Szabó Gergely (10.c)
Az Irinyi János Kémiaversenyen megyei fordulóba jutottak.
Horváth Enikő (10.c)
Az Irinyi János Kémiaversenyen országos döntőbe jutott.
Tanáruk: Feketéné Györe Szilvia
Magyar nyelv
Gyurka Nikolett (9.b)
Az Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulóján hatodik helyezést ért el.
Tanára: Halvax Eszter
Kiss Judit (12.b)
A Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulóját megnyerte, az országos döntőben 6. helyezést ért el és Kazinczy-érmet kapott.
Tanára: Halvax Eszter
Matematika
Iván Dávid (12.c), Tóth Áron (12.c)
Regionális Matematikaversenyen megyei csapatban országos döntőbe jutottak.
Egyéniben Iván Dávid 5., Tóth Áron 6. helyezést ért el.
Az OKTV-n a második fordulóba jutottak.
Tanáruk: Bödör Márta
Iván Dávid (12.c)
A KÖMAL feladatmegoldó versenyen országos 5-6. helyezést ért el.
Tanára: Bödör Márta
Halász Mátyás (9.c), Kreka Ramón (10.c)
Arany Dániel matematika verseny második fordulójába jutottak.
Tanáruk: Németh László
Testnevelés
Paldesz Viktória (11.c)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében bajnok lett.
Györei Brigitta (12.a)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 2. helyezett lett.
Antal Ágnes (11.a)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 3. helyezett lett.
Bájhóber Zsófia (11.a)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 4. helyezett lett.
Csákvári Péter (11.a)
Erőemelésben a Diákolimpia országos döntőjében 5. helyezett lett.
Tanáraik: Musitz Klára, Lehel László
Molnár Ákos (11.c)
Diákolimpia országos döntőjében mezei futóbajnokságon 2. helyezést ért el.
10 000 méteres síkfutásban junior magyar bajnok lett.
Karmacsi Fanni (9.a)
Karate országos bajnokságon első helyezést ért el.
Az iskola leány labdarúgócsapata
A Diákolimpia 6. korcsoportjának megyei fordulóján második helyezést ért el.
Edzőjük: Lehel László
Az iskola fiú teniszcsapata
V. korcsoportos tenisz diákolimpia megyei döntőjén második helyezést ért el.
Edzőjük: Lehel László
Az iskola leány teniszcsapata
V. korcsoportos tenisz diákolimpia megyei döntőjén első helyezést ért el.
Edzőjük: Lehel László
Történelem
Sági Dániel (11.a)
Ránki György Történelemverseny megyei fordulóján hetedik helyezést ért el.
Tanárai: Gőzse Attila, Szekeres Attila
Biológia Laboros Csapatversenyen (Sárváron) 3. helyezést és különdíjat értek el: Balázs Brúnó 10.c, Takács Tamás 10.c és Szalay Eszter 12.c. Tanáruk: Fejes Anikó.